Wakacje - czas pożyczania

Gdybyśmy poprosili przedstawicieli branży pożyczkowej o wskazanie najbardziej gorącego okresu w roku, moglibyśmy być zaskoczeni. Okazuje się, że firma pożyczkowa znajduje się w centrum zainteresowania klientów nie tylko w gorącym okresie przedświątecznym. Polacy najczęściej pożyczają nie po to, aby kupić najbliższym wymarzone prezenty, ale dlatego, że zbliża się czas wakacji i warto pomyśleć o dofinansowaniu planowanego wyjazdu. Badania przeprowadzone w roku 2016 potwierdzają, że niemal co drugi Polak nie jest w stanie w pełni sfinansować takiego wyjazdu bazując wyłącznie na zgromadzonych przez siebie oszczędnościach, pożyczka wydaje się więc rozwiązaniem, którym warto się zainteresować.

Oczywiście, osoby, dla których jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, często obawiają się, że już pierwsza pożyczka może doprowadzić ich do problemów. Te samo badanie wskazuje jednak na niewielkie umotywowanie takich obaw. Dobrze jest znać ryzyko i wiedzieć, że nie ma stuprocentowo bezpiecznych pożyczek, skoro jednak ponad 80 procent zaciągających je osób nie ma problemu z ich spłatą, nie należy zakładać, że obniżmy statystyki. 
Dobrze jest też wiedzieć, że o pożyczkach nie myślą wyłącznie te osoby, które chcą sfinalizować wakacje życia. Potrzeby naszych rodaków są znacznie bardziej zróżnicowane, nie brakuje więc osób, które szukają dodatkowego zastrzyku gotówki nawet szykując się na wakacje pod gruszą. W żadnym wypadku nie jest to zresztą powód do wstydu.

Komentarze